Klassiõpetaja loodusõpetuse, tööõpetuse ja kunsti lõimitud ainealaste ja -didaktiliste teadmiste arendamine

Kokkuvõttev lühikirjeldus Eesmärk on arendada klassiõpetajate ainealaseid ja -didaktilisi teadmisi loodusõpetuse, tööõpetuse ja kunsti õppeainete lõimingu, põhikooli riikliku õppekava eesmärkide ning loodusteaduste, kunsti- ja tehnoloogiaalase pädevuse kujunemise kaudu.
Toimumise aeg: 30.09.2019 - 04.11.2019
Lisainfo: Koolitus toimub Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi õppehoones aadressil Salme 1a, Tartu. Toimumise kuupäevad:
30. september 2019
1. oktoober 2019
4. november 2019
Õpiväljundid: Täiendusõppeprogrammi läbinu:
- omab teadmist, kuidas lõimida loodusõpetuse, tööõpetuse ja kunsti õppeaineid;
- oskab valida sobivad õpi- ja õpetamismeetodid õppe/ainekava eesmärke järgides;
- omab teadmisi erinevatest vaatluse liikidest ja oskab neid kasutada käsitletavates õppeainetes;
- oskab valida ja kasutada loodusteaduste, kunsti- ja tehnoloogiaalase info hankimiseks erinevaid allikaid, sealhulgas veebikeskkondasid;
- väärtustab loodusteaduste, kunsti- ja tehnoloogiaalase pädevuse kujunemise võimalusi õppetöös.
Sihtgrupid: Eesti Hariduse Infosüsteemi EHIS kantud KLASSIÕPETAJAD JA II KOOLIASTME ÕPETAJAD
Eesmärgid: Eesmärk on arendada klassiõpetajate ainealaseid ja -didaktilisi teadmisi loodusõpetuse, tööõpetuse ja kunsti õppeainete lõimingu, põhikooli riikliku õppekava eesmärkide ning loodusteaduste, kunsti- ja tehnoloogiaalase pädevuse kujunemise kaudu.
Sisukirjeldus: Vaatluse mõiste, liigid. Vaatlused looduskeskkonnas ja klassiruumis. Erinevate vaatlusvõtete käsitlemine loodusõpetuse, kunsti ja tööõpetuse tundides ainetevahelise lõimingu näitel.
Looduses õppimine: loodusvaatluste planeerimine, läbiviimine ja vaatlustulemuste jäädvustamine. Vaatluste tegemise abivahendid ka digivahendid ning sealhulgas veebikeskkonnad. Erinevate näitlike vahendite kasutamine õppetöös.
Loodusobjektide kasutamine kunsti ja tööõpetuse tundides. Kodutööde tutvustamine ja reflektsioon.
Lõpetamise tingimused: Osalemine õppetöös vähemalt kahel õppepäeval ja õpiväljundite saavutamine.
Koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus: Irja Vaas - käsitöö ja kodunduse didaktika assistent, mag (koolikorraldus).
Marianne Olbrei - loodusteaduste didaktika õpetaja, mag (koolikorraldus).
Ave Avalo - kunstiõpetuse õpetaja, MA (kunst)

Registreeri